Skagit Valley Tulip Run

Overall Finish List

April 04, 2015


Results By Skagit Runners Skagit Runners

2 Mile

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Brien Friedman Bellingham WA 797 24 M 1/5 20-24 11:16.1 11:16.1 5:38/M
2 Spencer Otis Seattle WA 898 14 M 1/6 14-16 11:57.7 11:57.7 5:59/M
3 Emmie Sullivan Bellingham WA 984 13 F 1/14 11-13 12:04.1 12:04.1 6:02/M
4 Mitch Ryiter Marysville WA 947 20 M 2/5 20-24 12:12.8 12:12.8 6:06/M
5 Madeleine Wing Sedro Woolley WA 1013 20 F 1/9 20-24 12:48.0 12:48.0 6:24/M
6 Landon Sturdevant Ferndale WA 981 12 M 1/7 11-13 13:08.5 13:08.5 6:34/M
7 Pat Rawlins Mount Vernon WA 929 51 M 1/5 50-54 13:25.4 13:25.4 6:43/M
8 Ed Sullivan Bellingham WA 311 57 M 1/5 55-59 13:27.7 13:27.7 6:44/M
9 Ryan Sather Seattle WA 948 15 M 2/6 14-16 13:30.4 13:30.4 6:45/M
10 Charlie Mercer Seattle WA 880 27 F 1/20 25-29 13:58.7 13:58.7 6:59/M
11 Heather Ann Brauer Seattle WA 725 31 F 1/17 30-34 13:59.0 13:59.0 7:00/M
12 Scott Whittum Auburn WA 1011 37 M 1/9 35-39 14:07.8 14:07.8 7:04/M
13 Maya Ghali Redmond WA 805 13 F 2/14 11-13 14:11.0 14:11.0 7:06/M
14 John Benish Hoquiam WA 719 59 M 2/5 55-59 14:21.8 14:21.8 7:11/M
15 Mavin Weinrod Kirkland WA 1009 12 F 3/14 11-13 14:25.0 14:25.0 7:13/M
16 Benjamin Copeland 1023 14 M 3/6 14-16 14:26.2 14:26.2 7:13/M
17 Jason Otto Granite Falls WA 900 42 M 1/8 40-44 14:29.5 14:29.5 7:15/M
18 Abby Ryiter Marysville WA 944 16 F 1/7 14-16 14:41.7 14:41.7 7:21/M
19 Trisha Sturdevant Ferndale WA 983 42 F 1/18 40-44 14:42.4 14:42.4 7:21/M
20 Madie Holz Bellingham WA 826 18 F 1/6 17-19 14:48.0 14:48.0 7:24/M
21 Stella Otis Seattle WA 899 11 F 4/14 11-13 14:57.0 14:57.0 7:29/M
22 Liberty Copeland 1022 16 F 2/7 14-16 14:59.8 14:59.8 7:30/M
23 Eric Roley Puyallup WA 936 49 M 1/6 45-49 15:03.5 15:03.5 7:32/M
24 Elle Penarczyk Sammamish WA 915 13 F 5/14 11-13 15:20.6 15:20.6 7:40/M
25 Siddharth Ghali Redmond WA 806 10 M 1/8 9-10 15:25.7 15:25.7 7:43/M
26 Jacob Carney Chantilly VA 741 14 M 4/6 14-16 15:27.8 15:27.8 7:44/M
27 Tatiana Barbone Bellingham WA 713 15 F 3/7 14-16 15:33.1 15:33.1 7:47/M
28 Eric Grube La Mesa CA 809 13 M 2/7 11-13 15:49.5 15:49.5 7:55/M
29 Steve Pitkanen Surrey BC 926 43 F 2/18 40-44 15:51.3 15:51.3 7:56/M
30 Derek Ryiter Marysville WA 945 40 M 2/8 40-44 15:58.2 15:58.2 7:59/M
31 Tricia Burley Oak Harbor WA 1000 40 F 3/18 40-44 16:11.7 16:11.7 8:06/M
32 Emily Schaller Bellingham WA 949 34 F 2/17 30-34 16:13.6 16:13.6 8:07/M
33 Don Spidell Marysville WA 967 45 M 2/6 45-49 16:21.8 16:21.8 8:11/M
34 Joseph Penarczyk Sammamish WA 916 9 M 2/8 9-10 16:27.3 16:27.3 8:14/M
35 Kim LaMont Sedro Woolley WA 172 30 F 3/17 30-34 17:04.4 17:04.4 8:32/M
36 Kevin Thompson Bellingham WA 992 37 M 2/9 35-39 17:07.5 17:07.5 8:34/M
37 Adam Paszkowski Anacortes WA 908 16 M 5/6 14-16 17:11.8 17:11.8 8:36/M
38 Lillian Overway Mukilteo WA 901 13 F 6/14 11-13 17:21.9 17:21.9 8:41/M
39 Ryan Jepperson Sedro Woolley WA 835 39 M 3/9 35-39 17:33.2 17:33.2 8:47/M
40 Jennifer Ryiter Marysville WA 946 40 F 4/18 40-44 17:34.9 17:34.9 8:47/M
41 Katie Miller Stanwood WA 884 11 F 7/14 11-13 17:40.4 17:40.4 8:50/M
42 Jason Carney Chantilly VA 742 45 M 3/6 45-49 17:46.0 17:46.0 8:53/M
43 Paul Ladniak Seattle WA 849 69 M 1/2 65-69 17:57.8 17:57.8 8:59/M
44 Kori Lindsey Bellingham WA 857 14 F 4/7 14-16 18:03.7 18:03.7 9:02/M
45 James Russo Bellingham WA 942 35 M 4/9 35-39 18:07.5 18:07.5 9:04/M
46 Jasmine Montes Sedro Woolley WA 886 16 F 5/7 14-16 18:28.3 18:28.3 9:14/M
47 Caity Carney Chantilly VA 739 11 F 8/14 11-13 18:34.1 18:34.1 9:17/M
48 Kaiya Stauffer Arlington WA 972 12 F 9/14 11-13 18:37.0 18:37.0 9:19/M
49 Justus Ruble Mount Vernon WA 940 9 M 3/8 9-10 18:38.9 18:38.9 9:19/M
50 Shayla Driskell Sedro Woolley WA 784 29 F 2/20 25-29 18:39.1 18:39.1 9:20/M
51 Laurel Sturdevant Ferndale WA 982 9 F 1/4 9-10 18:40.2 18:40.2 9:20/M
52 Dirk Gundlach Mount Vernon WA 810 40 M 3/8 40-44 18:46.1 18:46.1 9:23/M
53 Cheryl Thramer Burlington WA 321 32 F 4/17 30-34 18:49.9 18:49.9 9:25/M
54 Zhixiong Zhu Burnaby BC 1016 46 M 4/6 45-49 19:02.0 19:02.0 9:31/M
55 Sarah Fleming Mount Vernon WA 793 30 F 5/17 30-34 19:03.4 19:03.4 9:32/M
56 Valerie Mccormick Sedro Woolley WA 878 37 F 1/19 35-39 19:09.1 19:09.1 9:35/M
57 Elizabeth Conklin Bainbridge Island WA 762 47 F 1/15 45-49 19:11.5 19:11.5 9:36/M
58 Lesley Wing Sedro Woolley WA 1012 48 F 2/15 45-49 19:16.9 19:16.9 9:38/M
59 Emily Hofmann Redmond WA 825 24 F 2/9 20-24 19:20.2 19:20.2 9:40/M
60 Cassandra Mugleston Stanwood WA 888 9 F 2/4 9-10 19:23.2 19:23.2 9:42/M
61 Atticu Pak Woodinville WA 902 7 M 1/7 0- 8 19:28.5 19:28.5 9:44/M
62 Jacob Jepperson Sedro Woolley WA 834 11 M 3/7 11-13 19:33.9 19:33.9 9:47/M
63 Steph Vervaart Burlington WA 1006 36 F 2/19 35-39 19:40.4 19:40.4 9:50/M
64 Matt Penarczyk Sammamish WA 917 44 M 4/8 40-44 19:52.5 19:52.5 9:56/M
65 Alexandra Barbone Bellingham WA 711 13 F 10/14 11-13 19:57.5 19:57.5 9:59/M
66 Zack Decker Anacortes WA 778 8 M 2/7 0- 8 19:59.4 19:59.4 10:00/M
67 Nicole Lambert Sedro Woolley WA 850 27 F 3/20 25-29 20:12.8 20:12.8 10:06/M
68 Kara Murray Fircrest WA 894 21 F 3/9 20-24 20:16.9 20:16.9 10:08/M
69 Brenna Murray Fircrest WA 892 26 F 4/20 25-29 20:16.9 20:16.9 10:08/M
70 Greta Watson Bellingham WA 1008 7 F 1/14 0- 8 20:17.9 20:17.9 10:09/M
71 Maggi Copeland 1024 11 F 11/14 11-13 20:18.3 20:18.3 10:09/M
72 Claire Murray Fircrest WA 893 23 F 4/9 20-24 20:19.9 20:19.9 10:10/M
73 Marion Murray Fircrest WA 895 53 F 1/13 50-54 20:20.3 20:20.3 10:10/M
74 Michelle Lawrence Tacoma WA 852 23 F 5/9 20-24 20:20.4 20:20.4 10:10/M
75 Lori Meyer Ferndale WA 881 38 F 3/19 35-39 20:22.6 20:22.6 10:11/M
76 Jordan Helms Mount Vernon WA 821 31 M 1/4 30-34 20:27.3 20:27.3 10:14/M
77 Samantha Jepperson Sedro Woolley WA 836 8 F 2/14 0- 8 20:28.1 20:28.1 10:14/M
78 Brock Stiles Sedro Woolley WA 977 54 M 2/5 50-54 20:28.8 20:28.8 10:14/M
79 Julissa Helms Mount Vernon WA 822 30 F 6/17 30-34 20:33.3 20:33.3 10:17/M
80 Julianna Thomsen Anacortes WA 994 30 F 7/17 30-34 20:35.5 20:35.5 10:18/M
81 Emma Thomsen Anacortes WA 993 9 F 3/4 9-10 20:35.8 20:35.8 10:18/M
82 Dean Shaughnessy Burlington WA 955 55 M 3/5 55-59 20:37.8 20:37.8 10:19/M
83 Jenna Snyder Anacortes WA 963 31 F 8/17 30-34 20:42.0 20:42.0 10:21/M
84 Tony Thomsen Anacortes WA 995 35 M 5/9 35-39 20:45.0 20:45.0 10:23/M
85 Ray Reichl Everett WA 931 40 M 5/8 40-44 20:47.5 20:47.5 10:24/M
86 Tracy Peterson Everett WA 922 52 F 2/13 50-54 20:55.9 20:55.9 10:28/M
87 Beverly Patton Shoreline WA 912 33 F 9/17 30-34 21:00.6 21:00.6 10:30/M
88 Michelle Mann Anacortes WA 872 28 F 5/20 25-29 21:01.7 21:01.7 10:31/M
89 Namitha Kumar Swamy Bellevue WA 847 28 F 6/20 25-29 21:05.7 21:05.7 10:33/M
90 Sathya Chandrasekar Bellevue WA 750 30 M 2/4 30-34 21:07.9 21:07.9 10:34/M
91 Kathy VanderLeest Oak Harbor WA 999 66 F 1/6 65-69 21:10.2 21:10.2 10:35/M
92 Jessica Farley Seattle WA 792 29 F 7/20 25-29 21:14.1 21:14.1 10:37/M
93 Megan Gustafsen Sedro Woolley WA 811 12 F 12/14 11-13 21:21.0 21:21.0 10:41/M
94 John Mathis Anacortes WA 876 50 M 3/5 50-54 21:21.3 21:21.3 10:41/M
95 Sharon Russo Bellingham WA 943 35 F 4/19 35-39 22:07.7 22:07.7 11:04/M
96 Gerald Larsen Marysville WA 851 72 M 1/5 70-79 22:08.5 22:08.5 11:04/M
97 Elisa Barbone Bellingham WA 712 49 F 3/15 45-49 22:09.5 22:09.5 11:05/M
98 Maddie Sweeney Aberdeen WA 987 14 F 6/7 14-16 22:10.0 22:10.0 11:05/M
99 Alexa Sweeney Aberdeen WA 986 19 F 2/6 17-19 22:11.1 22:11.1 11:06/M
100 Erica Lindsey Bellingham WA 856 11 F 13/14 11-13 22:12.3 22:12.3 11:06/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
101 Chase Collins Marysville WA 761 11 M 4/7 11-13 22:15.3 22:15.3 11:08/M
102 Kyle Brown Snohomish WA 731 35 M 6/9 35-39 22:24.3 22:24.3 11:12/M
103 Michelle Mallonee Moses Lake WA 871 53 F 3/13 50-54 22:29.0 22:29.0 11:15/M
104 Julia Carney Chantilly VA 743 6 F 3/14 0- 8 22:36.7 22:36.7 11:18/M
105 Cheri Carney Chantilly VA 740 44 F 5/18 40-44 22:43.4 22:43.4 11:22/M
106 Sherri Vaughn Oak Harbor WA 1003 50 F 4/13 50-54 22:47.1 22:47.1 11:24/M
107 David Schutte Sedro Woolley WA 951 36 M 7/9 35-39 22:48.0 22:48.0 11:24/M
108 Micki Lindsey Bellingham WA 858 45 F 4/15 45-49 22:59.3 22:59.3 11:30/M
109 Alicia Bianchi La Mesa CA 721 53 F 5/13 50-54 23:01.7 23:01.7 11:31/M
110 Sharon Herring Concrete WA 823 54 F 6/13 50-54 23:05.4 23:05.4 11:33/M
111 Wendy Hancock Bellingham WA 817 33 F 10/17 30-34 23:07.2 23:07.2 11:34/M
112 Lucius Carr Lakewood WA 747 10 M 4/8 9-10 23:18.2 23:18.2 11:39/M
113 Calvin Carr Lakewood WA 744 16 M 6/6 14-16 23:18.7 23:18.7 11:39/M
114 Katie Roden Mount Vernon WA 935 33 F 11/17 30-34 23:20.1 23:20.1 11:40/M
115 Dana Lewis Seattle WA 855 26 F 8/20 25-29 23:25.4 23:25.4 11:43/M
116 Carol Denning Mount Vernon WA 779 56 F 1/6 55-59 23:37.1 23:37.1 11:49/M
117 Luke Lund Spokane WA 867 13 M 5/7 11-13 23:39.4 23:39.4 11:50/M
118 Jennifer Lorbetske Redmond WA 862 37 F 5/19 35-39 23:42.5 23:42.5 11:51/M
119 Sandy Sweeney Aberdeen WA 988 47 F 5/15 45-49 23:53.0 23:53.0 11:57/M
120 Jerry Dietrich Gig Harbor WA 781 81 M 1/3 80-99 23:55.3 23:55.3 11:58/M
121 Karen Jemison Everett WA 832 35 F 6/19 35-39 24:05.4 24:05.4 12:03/M
122 Tracy Brown Snohomish WA 733 35 F 7/19 35-39 24:06.5 24:06.5 12:03/M
123 Miles Lund Spokane WA 868 9 M 5/8 9-10 24:08.6 24:08.6 12:04/M
124 Erin Long Sedro Woolley WA 860 44 F 6/18 40-44 24:11.2 24:11.2 12:06/M
125 Kayla Skalicky Marysville WA 959 27 F 9/20 25-29 24:12.0 24:12.0 12:06/M
126 Ryder VanWaveren Mount Vernon WA 1001 12 M 6/7 11-13 24:16.0 24:16.0 12:08/M
127 Stacey VanWaveren Mount Vernon WA 1002 38 F 8/19 35-39 24:17.1 24:17.1 12:09/M
128 Tucker Alexander Oak Harbor WA 705 32 M 3/4 30-34 24:34.8 24:34.8 12:17/M
129 Shannon Alexander Oak Harbor WA 704 28 F 10/20 25-29 24:37.3 24:37.3 12:19/M
130 Peter Pak Woodinville WA 903 42 M 6/8 40-44 24:42.1 24:42.1 12:21/M
131 Samuel Pak Woodinville WA 904 5 M 3/7 0- 8 24:42.8 24:42.8 12:21/M
132 Christina Jepperson Sedro Woolley WA 833 39 F 9/19 35-39 24:43.5 24:43.5 12:22/M
133 Sally Sinnema Carnation WA 958 61 F 1/8 60-64 25:09.5 25:09.5 12:35/M
134 Avery Kline Lynden WA 164 7 F 4/14 0- 8 25:16.7 25:16.7 12:38/M
135 Erica Kline Lynden WA 165 46 F 6/15 45-49 25:16.9 25:16.9 12:38/M
136 Daisy Emily Madill Richmond BC 196 69 F 2/6 65-69 25:20.5 25:20.5 12:40/M
137 Wendy Charboneau Oak Harbor WA 751 41 F 7/18 40-44 25:21.5 25:21.5 12:41/M
138 Cheryl Koeffler Anacortes WA 845 51 F 7/13 50-54 25:23.6 25:23.6 12:42/M
139 Becky Beardsley Clear Lake WA 715 42 F 8/18 40-44 25:24.6 25:24.6 12:42/M
140 Leslie Paszkowski Anacortes WA 907 41 F 9/18 40-44 25:30.8 25:30.8 12:45/M
141 Bethany Rolfe Witham Newcastle WA 937 33 F 12/17 30-34 25:35.7 25:35.7 12:48/M
142 Ingrid Steele Edmonds WA 975 35 F 10/19 35-39 25:36.0 25:36.0 12:48/M
143 Zachariah Koehn Bellingham WA 846 21 M 3/5 20-24 25:39.6 25:39.6 12:50/M
144 Janet Swisher Covington WA 990 51 F 8/13 50-54 25:43.1 25:43.1 12:52/M
145 Bob Swisher Covington WA 989 53 M 4/5 50-54 25:43.5 25:43.5 12:52/M
146 Marlene Eiseman Arlington WA 787 54 F 9/13 50-54 25:47.8 25:47.8 12:54/M
147 Kelly Belew Marysville WA 718 38 M 8/9 35-39 25:50.2 25:50.2 12:55/M
148 Jennifer Verburg Marysville WA 1004 37 F 11/19 35-39 25:50.6 25:50.6 12:55/M
149 Allison Geibig Oak Harbor WA 801 7 F 5/14 0- 8 25:51.0 25:51.0 12:56/M
150 Cindy Geibig Oak Harbor WA 802 47 F 7/15 45-49 26:02.2 26:02.2 13:01/M
151 Nicole Fulmer Granite Falls WA 798 42 F 10/18 40-44 26:02.7 26:02.7 13:01/M
152 Amy Miller Stanwood WA 882 40 F 11/18 40-44 26:17.1 26:17.1 13:09/M
153 Hailey Miller Stanwood WA 883 7 F 6/14 0- 8 26:17.1 26:17.1 13:09/M
154 Alyeen Barry Camano Island WA 714 54 F 10/13 50-54 26:28.3 26:28.3 13:14/M
155 Eva Carr Lakewood WA 746 13 F 14/14 11-13 26:45.2 26:45.2 13:23/M
156 Judith Smith Sedro Woolley WA 960 71 F 1/7 70-79 26:50.6 26:50.6 13:25/M
157 David Renteria Bellingham WA 933 24 M 4/5 20-24 26:55.0 26:55.0 13:28/M
158 Ellen Carr Lakewood WA 745 19 F 3/6 17-19 27:00.9 27:00.9 13:30/M
159 Sue Simonseth Mount Vernon WA 957 66 F 3/6 65-69 27:16.7 27:16.7 13:38/M
160 Cristey Wolniakowski Oak Harbor WA 1014 19 F 4/6 17-19 27:18.0 27:18.0 13:39/M
161 Nicole Patrick Bellingham WA 909 23 F 6/9 20-24 27:27.2 27:27.2 13:44/M
162 Adrienne Cheney Bellingham WA 757 26 F 11/20 25-29 27:27.6 27:27.6 13:44/M
163 Dawn Glavick Oak Harbor WA 807 54 F 11/13 50-54 27:39.9 27:39.9 13:50/M
164 Sarah Sutphin Oak Harbor WA 985 18 F 5/6 17-19 27:45.0 27:45.0 13:53/M
165 Joyce Yang Seattle WA 1015 29 F 12/20 25-29 28:37.2 28:37.2 14:19/M
166 Kristine Louie Seattle WA 865 33 F 13/17 30-34 28:37.3 28:37.3 14:19/M
167 Joy Kawamura Kirkland WA 841 27 F 13/20 25-29 28:37.7 28:37.7 14:19/M
168 Ashley Koeffler Anacortes WA 844 17 F 6/6 17-19 28:54.6 28:54.6 14:27/M
169 Pat Etchells Port Orchard WA 790 55 F 2/6 55-59 29:10.4 29:10.4 14:35/M
170 Julie Burnett Monroe WA 734 46 F 8/15 45-49 29:22.9 29:22.9 14:41/M
171 Joy Fox Mount Vernon WA 796 36 F 12/19 35-39 29:24.6 29:24.6 14:42/M
172 Aliece Clark Oak Harbor WA 759 59 F 3/6 55-59 29:29.8 29:29.8 14:45/M
173 Hylah Vervaart Burlington WA 1005 8 F 7/14 0- 8 29:42.3 29:42.3 14:51/M
174 Marshall Pitkanen Surrey BC 925 4 F 8/14 0- 8 29:44.5 29:44.5 14:52/M
175 Christina Pitkanen Surrey BC 924 37 F 13/19 35-39 29:44.9 29:44.9 14:52/M
176 Jennifer Chunn Seattle WA 758 34 F 14/17 30-34 29:52.7 29:52.7 14:56/M
177 Rachel Millington Covington WA 885 38 F 14/19 35-39 29:56.9 29:56.9 14:58/M
178 Ronald Costello Burlington WA 768 70 M 2/5 70-79 30:21.2 30:21.2 15:11/M
179 Gayle Brenckley Mount Vernon WA 726 63 F 2/8 60-64 30:25.6 30:25.6 15:13/M
180 Aparna Kurupati Redmond WA 848 47 F 9/15 45-49 30:31.9 30:31.9 15:16/M
181 Koni Eddy Mount Vernon WA 785 43 F 12/18 40-44 30:34.8 30:34.8 15:17/M
182 Jerika Bingaman Mountlake Terrace WA 722 23 F 7/9 20-24 30:35.4 30:35.4 15:18/M
183 Sharon McClintock Everett WA 877 23 F 8/9 20-24 30:36.1 30:36.1 15:18/M
184 Lynn Costello Burlington WA 767 69 F 4/6 65-69 31:08.7 31:08.7 15:34/M
185 Kristina Kovscek Kennewick WA 169 45 F 10/15 45-49 31:27.3 31:27.3 15:44/M
186 Kate Brillault-Kenny Edmonds WA 729 10 F 4/4 9-10 31:27.6 31:27.6 15:44/M
187 Olivet Nnoruka Lynnwood WA 896 26 F 14/20 25-29 31:36.8 31:36.8 15:48/M
188 Hank Schmidt Sedro Woolley WA 950 67 F 5/6 65-69 31:38.0 31:38.0 15:49/M
189 Jeff Geibig Oak Harbor WA 803 55 M 4/5 55-59 31:39.6 31:39.6 15:50/M
190 Carol Walton Bellingham WA 1007 71 F 2/7 70-79 31:39.8 31:39.8 15:50/M
191 Jeanne Brillault Edmonds WA 727 51 F 12/13 50-54 31:47.0 31:47.0 15:54/M
192 Anna Brillault-Kenny Edmonds WA 728 14 F 7/7 14-16 31:48.6 31:48.6 15:54/M
193 Sue White Mount Vernon WA 1010 63 F 3/8 60-64 31:50.8 31:50.8 15:55/M
194 Roma Mugleston Stanwood WA 1026 39 F 15/19 35-39 32:03.7 32:03.7 16:02/M
195 Victoria Mugleston Stanwood WA 891 4 F 9/14 0- 8 32:03.9 32:03.9 16:02/M
196 Kristen Stubben Burlington WA 980 44 F 13/18 40-44 32:09.8 32:09.8 16:05/M
197 Kaycee Stubben Burlington WA 979 4 F 10/14 0- 8 32:09.9 32:09.9 16:05/M
198 David Stubben Burlington WA 978 52 M 5/5 50-54 32:10.9 32:10.9 16:05/M
199 David Dollarhide Stanwood WA 782 79 M 3/5 70-79 32:11.6 32:11.6 16:06/M
200 Zachary Stauffer Arlington WA 974 9 M 6/8 9-10 32:11.6 32:11.6 16:06/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
201 Larsson Thomas Mount Vernon WA 991 10 M 7/8 9-10 32:13.6 32:13.6 16:07/M
202 Melissa Tucker Arlington WA 996 48 F 11/15 45-49 32:19.3 32:19.3 16:10/M
203 Theresa Klepl Arlington WA 843 47 F 12/15 45-49 32:21.5 32:21.5 16:11/M
204 Betsy Cave Oak Harbor WA 749 72 F 3/7 70-79 32:35.0 32:35.0 16:18/M
205 Cooper Jackson Stanwood WA 827 8 M 4/7 0- 8 32:48.6 32:48.6 16:24/M
206 Ed Gaylard Friday Harbor WA 800 71 M 4/5 70-79 33:03.3 33:03.3 16:32/M
207 Mike Lorbetske Redmond WA 863 30 M 4/4 30-34 33:20.4 33:20.4 16:40/M
208 Bethany Lorbetske Redmond WA 861 8 F 11/14 0- 8 33:20.5 33:20.5 16:40/M
209 Rebecca Stauffer Arlington WA 973 40 F 14/18 40-44 33:32.8 33:32.8 16:46/M
210 Kris Engles Othello WA 788 46 F 13/15 45-49 33:51.0 33:51.0 16:56/M
211 Kris Norgaard Bellevue WA 227 47 F 14/15 45-49 34:49.1 34:49.1 17:25/M
212 Sarah Richmond Seattle WA 261 27 F 15/20 25-29 36:19.5 36:19.5 18:10/M
213 Katherine Reinecke Mount Vernon WA 932 59 F 4/6 55-59 36:43.9 36:43.9 18:22/M
214 MP Lorente Mount Vernon WA 864 57 F 5/6 55-59 36:44.4 36:44.4 18:22/M
215 Rachelle Dillaman Oak Harbor WA 69 44 F 15/18 40-44 37:13.0 37:13.0 18:37/M
216 Mary Ann Everly Coupeville WA 791 59 F 6/6 55-59 37:13.0 37:13.0 18:37/M
217 Robert Crawford Shelton WA 771 21 M 5/5 20-24 37:14.2 37:14.2 18:37/M
218 Ashley Dahlstrom Shelton WA 774 20 F 9/9 20-24 37:15.6 37:15.6 18:38/M
219 Stella Leisenring Mount Vernon WA 853 5 F 12/14 0- 8 37:52.4 37:52.4 18:56/M
220 Stephanie Hodge Algona WA 824 27 F 16/20 25-29 37:59.9 37:59.9 19:00/M
221 Kelsie Anderson Auburn WA 706 28 F 17/20 25-29 38:00.1 38:00.1 19:00/M
222 Paul Dahlstrom Shelton WA 776 66 M 2/2 65-69 38:05.7 38:05.7 19:03/M
223 Erica Schweigert Burlington WA 953 7 F 13/14 0- 8 38:07.9 38:07.9 19:04/M
224 Teresa Leisenring Mount Vernon WA 854 31 F 15/17 30-34 38:18.3 38:18.3 19:09/M
225 Ray Pearson Mount Vernon WA 914 78 M 5/5 70-79 38:20.0 38:20.0 19:10/M
226 Judy Pearson Mount Vernon WA 913 77 F 4/7 70-79 38:20.6 38:20.6 19:10/M
227 Jacob Van Rooyen Bellevue WA 997 5 M 5/7 0- 8 38:46.0 38:46.0 19:23/M
228 Wendy Schweigert Burlington WA 954 45 F 15/15 45-49 38:50.9 38:50.9 19:25/M
229 David Schweigert Burlington WA 952 11 M 7/7 11-13 38:51.5 38:51.5 19:26/M
230 Madeline Van Rooyen Bellevue WA 998 7 F 14/14 0- 8 38:52.3 38:52.3 19:26/M
231 Henry Cruz Bellingham WA 1025 82 M 2/3 80-99 39:00.9 39:00.9 19:30/M
232 Cheri Caldwell Sedro Woolley WA 735 37 F 16/19 35-39 39:03.9 39:03.9 19:32/M
233 Kristin Caldwell Mount Vernon WA 736 35 F 17/19 35-39 39:04.0 39:04.0 19:32/M
234 Joanne Garrison Henderson NE 799 54 F 13/13 50-54 39:06.5 39:06.5 19:33/M
235 Amanda Cote Lake Stevens WA 769 40 F 16/18 40-44 39:11.2 39:11.2 19:36/M
236 Christopher Cote Lake Stevens WA 770 46 M 5/6 45-49 39:11.3 39:11.3 19:36/M
237 Judy Shand Mount Vernon WA 1017 64 F 4/8 60-64 39:12.8 39:12.8 19:36/M
238 Heather Shand 1018 39 F 18/19 35-39 39:15.0 39:15.0 19:38/M
239 Tyler Haggen Burlington WA 812 28 M 1/1 25-29 39:16.0 39:16.0 19:38/M
240 Dawn Cantrell Stanwood WA 737 40 F 17/18 40-44 39:17.6 39:17.6 19:39/M
241 Colleen Okamura Stanwood WA 897 63 F 5/8 60-64 39:17.9 39:17.9 19:39/M
242 Kris Cantrell Stanwood WA 738 35 M 9/9 35-39 39:18.1 39:18.1 19:39/M
243 Kimberly Price Bellingham WA 927 28 F 18/20 25-29 39:28.2 39:28.2 19:44/M
244 Maria Cortez Sedro Woolley WA 766 33 F 16/17 30-34 39:28.5 39:28.5 19:44/M
245 Notie Erhahon Lynnwood WA 789 29 F 19/20 25-29 39:28.6 39:28.6 19:44/M
246 Brendon Mugleston Stanwood WA 887 7 M 6/7 0- 8 39:46.2 39:46.2 19:53/M
247 Spencer Mugleston Stanwood WA 890 40 M 7/8 40-44 39:46.4 39:46.4 19:53/M
248 Judith Charlton Burlington WA 752 69 F 6/6 65-69 39:47.7 39:47.7 19:54/M
249 Katherine Royston Anacortes WA 939 33 F 17/17 30-34 39:48.1 39:48.1 19:54/M
250 Barbara Asseln Anacortes WA 709 63 F 6/8 60-64 40:11.2 40:11.2 20:06/M
251 Karen Arnett Anacortes WA 707 62 F 7/8 60-64 40:11.2 40:11.2 20:06/M
252 Leanne Gettman Mount Vernon WA 804 26 F 20/20 25-29 40:22.4 40:22.4 20:11/M
253 Sally Majkut Bellingham WA 870 62 F 8/8 60-64 42:04.0 42:04.0 21:02/M
254 Kevin Majkut Bellingham WA 869 64 M 1/1 60-64 42:04.0 42:04.0 21:02/M
255 Austin Collins Marysville WA 760 10 M 8/8 9-10 42:10.0 42:10.0 21:05/M
256 Mary Adkins Burlington WA 702 77 F 5/7 70-79 42:25.0 42:25.0 21:13/M
257 Dean Adkins Burlington WA 701 83 M 3/3 80-99 42:29.0 42:29.0 21:15/M
258 Heather Hammerschmidt Mount Vernon WA 816 39 F 19/19 35-39 44:06.0 44:06.0 22:03/M
259 Aspen Hammerschmidt Mount Vernon WA 814 0 M 7/7 0- 8 44:06.0 44:06.0 22:03/M
260 Daryl Hammerschmidt Mount Vernon WA 815 46 M 6/6 45-49 44:07.0 44:07.0 22:04/M
261 Susanne Jones Renton WA 840 44 F 18/18 40-44 44:36.0 44:36.0 22:18/M
262 Grace Jones Enumclaw WA 839 76 F 6/7 70-79 44:37.0 44:37.0 22:19/M
263 Ginger Dollarhide Stanwood WA 783 77 F 7/7 70-79 50:41.0 50:41.0 25:21/M
264 Brian Stiles Sedro Woolley WA 976 59 M 5/5 55-59 51:37.0 51:37.0 25:49/M
265 Matthew DesVoigne Sedro Woolley WA 780 40 M 8/8 40-44 51:37.0 51:37.0 25:49/M